Bez kategorii

374 punkty w meczu gwiazd NBA, rekordowy występ Davisa

Zachód pokonał Wschód 192-182 w 66. meczu gwiazd ligi NBA. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Anthony Davis (52 punkty), który został wybrany MVP zawodów. 23-letni gracz Pelicans pobił rekord Wilta Chamberlaina sprzed 55 lat. Rywalizację w Smoothie King Center w Nowym Orleanie oglądało ponad 15 tysięcy widzów.

W tym roku pierwsze piątki wybierali nie tylko kibice, ale również dziennikarze i sami koszykarze. Na Wschodzie najwięcej głosów zebrali Kyrie Irving, DeMar DeRozan, LeBron James, Jimmy Butler oraz debiutujący w All-Star Game Giannis Antetokounmpo. Po przeciwnej stronie wyjściowy skład utworzyli Stephen Curry, James Harden, Kevin Durant, Kawhi Leonard oraz Anthony Davis.

Tylko na rezerwie pozostał Russell Westbrook, podobnie jak występujący pierwszy raz w meczu gwiazd Kemba Walker, DeAndre Jordan oraz Gordon Hayward. Dla porównania LBJ zagrał wystąpił po raz 13.

Przed meczem wystąpił zespół The Roots:

Trener ekipy Zachodu Steve Kerr dał pograć Davisowi przez ponad 31 minut. Nikt nie przebywał dłużej na parkiecie. Chamberlain w 1962 roku rzucił 42 punkty w All-Star Game, zawodnik gospodarzy już po sześciu minutach czwartej kwarty wyrównał to osiągnięcie, a rekord przypieczętował efektownym wsadem.

52 oczka zdobył grając ze skutecznością 66 proc. (26/39 z gry). Dołożył do tego 10 zbiórek i 2 przechwyty.

Oto rekordowy występ Davisa:

Zachód do zwycięstwa poprowadził też Westbrook. Będący w tym sezonie w rewelacyjnej wprost formie koszykarz z Oklahomy potrzebował mniej niż 20 minut, by zdobyć 41 punktów, trafiając siedmiokrotnie za trzy. Gdyby mógł zagrać od początku, to miałby szansę na trzeci z rzędu tytuł MVP meczu gwiazd.

Swój debiut serio potraktował Antetokounmpo. Pierwszy Grek w historii All-Star już na początku spotkania odebrał piłkę Hardenowi i wpakował ją do kosza tzw. windmillem, czyli młynkiem. Zawodnik z Milwaukee był najskuteczniejszy w drużynie Wschodzie. Uzbierał 30 punktów, nie miał żadnego respektu przed bardziej utytułowanymi koszykarzami, po przerwie popisując się efektownym wsadem nad Curry’m. LBJ zdobył 23 punkty, barierę 20 oczek przekroczył w drużynie Brada Stevensa jeszcze tylko Irving (22).

Piękne akcje oglądaliśmy w wykonaniu Jamesa – trafienie prawie z połowy boiska oraz alley-oop po odbiciu sobie piłki od tablicy. Podobną akcję wykonali między sobą Durant i Westbrook. Umiejętności dunkera prezentował też Curry.

Zagranie Duranta z Westbrookiem:

Wszyscy uczestnicy All-Star Game zakończyli mecz z dorobkiem punktowym. Najkrócej na parkiecie przebywał DeMarcus Cousins (2:27), ale i zaprezentował publiczności celny rzut z dystansu.