Piłka nożna

Ancelotti może zamienić Real Madryt na reprezentację Brazylii

Ancelotti może zamienić Real Madryt na reprezentację Brazylii

Według informacji portalu Globo Esporte Brazylijska Federacja Piłkarska cały czas pracuje nad zatrudnieniem Carlo Ancelottiego. Brazylijczycy są w stanie wstrzymać się z zatrudnieniem stałego trenera i poczekać na Włocha do czerwca bieżącego roku.

Na ogłoszenie nowego selekcjonera reprezentacji Brazylii możemy jeszcze chwilę poczekać, ale w ostatnich tygodniach działania w tym kierunku miały zdecydowanie przyspieszyć. Jak twierdzi Globo Esporte, Brazylijska Federacja Piłkarska (CBF) dowiedziała się przez swoich pośredników, że Carlo Ancelotti pozytywnie zapatruje się na przejęcie Canarinhos po zakończeniu bieżącego sezonu.

Co więcej, prezes CBF, Ednaldo Rodrigues, planuje spotkać się jeszcze w tym miesiącu z Florentino Pérezem, by oficjalnie przedstawić ofertę. Globe Esporte próbowało potwierdzić te informacje u źródła, jednak CBF na tę chwilę nie chce komentować sprawy.

Według Globo Esporte na decyzji CBF zaważyły, poza oczywiście ogromnym doświadczeniem Carletto, dobre relacje Włocha z brazylijskimi zawodnikami. Na co dzień Ancelotti pracuje w Realu Madryt z Rodrygo, Vinim i Éderem Militão, a przez długi czas prowadził również Casemiro, obecnie zawodnika Manchesteru United.

Dzięki postępom w negocjacjach w ostatnich tygodniach CBF zgodziła się poczekać z ogłoszeniem nowego selekcjonera do końca sezonu. W tym momencie władze Federacji rozważają zatrudnienie Ramona Menezesa, trenera kadry U-20, który miałby poprowadzić drużynę podczas marcowej przerwy na kadry. W tym czasie reprezentacja Canarinhos zagra tylko jeden mecz towarzyski, co było ważnym argumentem przemawiającym za odłożeniem decyzji o zatrudnieniu nowego selekcjonera na czerwiec.

ad

Globo Esporte dodaje, że jeśli Federacja ostatecznie nie dojdzie do porozumienia z Ancelottim i Realem Madryt, to na celowniku ma jeszcze kilka nazwisk, w tym José Mourinho i Jorge Jesusa. Jeśli chodzi o krajowe podwórko, to najczęściej przewija się osoba Fernando Diniza z Fluminense, choć nie wyklucza się też opcji Abela Ferreira z Palmeiras.

Kontrakt Carlo Ancelottiego obowiązuje do końca sezonu 2023/2024. Informacje o potencjalnym objęciu kadry Brazylii przez Włocha pojawiały się już w ubiegłym roku, jednak sam Carletto komentował sprawę jasno: „Mam kontrakt do 30 czerwca 2024 roku i jeśli Real mnie nie wykopie, to do tego czasu się stamtąd nie ruszę”.

Kliknij, aby dodać komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Więcej w Piłka nożna