Koszykówka

Durant bez sentymentów dla OKC

Kevin Durant nie miał litości dla swojej poprzedniej drużyny. Był najskuteczniejszym zawodnikiem Golden State Warriors przeciwko Oklahoma City Thunder, a jego obecna ekipa zwyciężyła we własnej hali 122-96.

Spotkanie w Oracle Arena było nie tylko okazją do pierwszego występu Duranta przeciwko poprzedniemu pracodawcy. Obie ekipy rywalizowały w maju w finale konferencji. Warriors wygrali 4-3, a Thunder potrafili odnieść jedno zwycięstwo na terenie rywala.

W obecnych rozgrywkach wicemistrzowie ligi przegrali już na inaugurację ze Spurs, natomiast OKC odprawili z kwitkiem czterech wcześniejszych przeciwników, a formą imponował Russell Westbrook – lider zespołu nie tylko w ilości zdobytych punktów, ale również w asystach i zbiórkach.

Kevin Durant był podwójnie zmotywowany. Zaczął mecz od celnej trójki, choć początkowo nie próbował trafiać za wszelką cenę. Przebudził się pod koniec pierwszej kwarty, gdy jego ekipa przegrywała różnicą 10 punktów. Starł się delikatnie pod koszem z Jeramim Grantem i od tego momentu szalał na parkiecie. W ciągu czterech minut rzucił aż 15 punktów, trafiał zarówno z dystansu, jak i z bliska.

Ggoście wpadli w lekki dołek, więc po 70 sekundach gry w drugiej kwarcie Golden State prowadziło już 38-32. Ta część okazała się zresztą decydująca dla wyniku całego spotkania. Kalifornijczycy wygrali ją ostatecznie różnicą aż 26 punktów (37-11). Bardzo słabo na tle Duranta wypadł Westbrook. Dość powiedzieć, że pierwsze punkty zdobył dopiero na 4:56 przed końcem pierwszej połowy. Na jego rzut za trzy zawodnik z numerem 35 odpowiedział za to dwiema trójkami.

Statystyki obrazujące dominację Golden State i Duranta w tej części gry: (źródło: ESPN)

warriors

durant

Ponad 20-punktowa przewaga po 24 minutach spowodowała, że przez pozostałą część gry Warriors musieli jedynie kontrolować wynik i szanować siły na kolejne mecze. W celnych rzutach Durant zluzowali nieco Stephen Curry i Klay Thompson. Były momenty, gdy przewaga gospodarzy dochodziła do 30 oczek – skończyło się na 26.

Durant był zdecydowanie najlepszym graczem meczu. Zdobył 39 punktów, miał 7 zbiórek, 1 asystę i 2 przechwyty. Trafił 15 z 24 rzutów, w tym siedem razy zza trzy. Westbrook ostatecznie dobił do 20-punktowej zdobyczy, ale w szeregach OKC skuteczniejszy był Victor Oladipo.