Bez kategorii

Historyczne niepowodzenie Argentyny

Reprezentacja Argentyny zanotowała drugą porażkę w eliminacjach do mundialu. Wpadka z Paragwajem boli tym bardziej, że „Albicelestes” nigdy wcześniej nie schodzili z boiska pokonani na własnym terenie w meczu o punkty. Liderem południowoamerykańskich kwalifikacji jest Brazylia, która właśnie przeskoczyła Urugwaj.

Brak Leo Messiego w październikowych spotkaniach odbił się na wynik jego ekipy narodowej. Remis z Peru nie był przypadkiem. Paragwaj w Cordobie postawił jeszcze cięższe warunki i w łącznej tabeli zbliżył się do Argentyny na jeden punkt.

Bohaterem spotkania był 39-letni bramkarz gości Justo Villar. W 47. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Sergio Aguero. Na doświadczonego golkipera sposobu nie znaleźli również Di Maria, Higuain, Banega czy Dybala. W jednej akcji na drodze stanął też słupek.

Zobaczcie skrót meczu Argentyna-Paragwaj:

Jedyną bramkę strzelił w 17. minucie Derlis Gonzalez. Piłkarz Dynama Kijów w kontrze przebiegł kilkadziesiąt metrów i pokonał Sergio Romero mimo rozpaczliwej interwencji Marcosa Rojo.

Najbardziej zadowoleni po ostatnich dwóch eliminacyjnych grach są reprezentanci Brazylii. Pod wodzą Tite odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Wenezuela nie okazała się wymagającym przeciwnikiem i nawet bez Neymara ich wygrana (2-0) nie była nawet przez moment zagrożona.

Wynik otworzył Gabriel Jesus, który rozegrał czwarty mecz w kadrze i zdobył czwartego gola. Po przerwie podwyższył Willian. Jedyną komplikacją była awaria oświetlenia na stadionie w wenezuelskiej Meridzie. W 74. minucie grę przerwano na pół godziny. Gospodarze nie wykorzystali jednak tego na swoją korzyść i nie rzucili się na rywali po powrocie na murawę.

Bramki z meczu Wenezuela-Brazylia:

Brazylia ma obecnie punkt przewagi nad Urugwajem. Suarez, Cavani i spółka prowadzili już 2-1 na wyjeździe z Kolumbią, ale sześć minut przed końcem podopieczni Jose Pekermana za sprawą Yerry’ego Miny wyrównali.

Skrót meczu Kolumbia-Urugwaj:

Do gry o mundial wraca Chile. Mecze przeciwko Peru zawsze wzbudzają dodatkowe emocje, a z racji położenia obu państw nazywane są „Clasico del Pacifico”. W Santiago o zwycięstwie 2-1 triumfatorów Copa America przesądził Arturo Vidal. Strzelił obie bramki, a decydującą w 85. minucie strzałem zza pola karnego. Chile traci dwa punkty do miejsca barażowego i trzy do premiowanego bezpośrednim awansem.

Skrót meczu Chile-Peru:

W walce o pierwsze cztery miejsca liczy się Ekwador, ale wyjazd do Boliwii i gra na wysokości ponad 3,500 metrów nad poziomem morza odbiła się na wyniku. Jeden punkt uratowany w drugiej połowie przez Ennera Valencię daje jednak ekipie Gustavo Quinterosa trzecią pozycję.

Dwie następne kolejki eliminacji w Ameryce Południowej odbędą się 10 i 15 listopada. Zobaczymy wówczas takie hity jak Brazylia-Argentyna, Argentyna-Kolumbia i Chile-Urugwaj.