Piłka nożna

Karlsson oskarża Zlatana

Karlsson oskarża Zlatana

zlatan karlssonj

W latach 2004-2006 Zlatan Ibrahimović był zawodnikiem Juventusu. „Stara Dama” dwukrotnie wygrała wówczas Serie A, ale tytuły zostały odebrane po wykryciu afery korupcyjnej. Teraz na tamten okres pada kolejny cień. Szwedzki lekarz Ulf Karlsson oskarża reprezentacyjnego napastnika o stosowania środków dopingowych w czasie gry w Turynie.

 Karlsson współpracował ze szwedzkimi lekkoatletami. Twierdzi, że Ibrahimović w Juventusie w nienaturalny sposób przybrał masę mięśniową. W ciągu pół roku było to 10 kg. Doktor jest przekonany, że musiało się to stać przy pomocy zabronionych specyfików. Lekarz poza słowami nie przedstawił jednak żadnych dowodów na potwierdzenie swojej tezy. Wspomniał jedynie, że jeden z ówczesnych członków sztabu medycznego Juventusu został zawieszony na 22 miesiące, choć potem uwolniono go od zarzutów.

zlatan juventus

 Na odpowiedź otoczenia Zlatana nie trzeba było długo czekać. W imieniu napastnika PSG głos zabrał jego agent, Mino Raiola. W rozmowie z jedną ze szwedzkich gazet zapowiedział złożenie pozwu przeciwko oskarżającemu. Reprezentant Ibrahimovicia dodał, że jego klient wielokrotnie przechodził testy na obecność niedozwolonych środków i nigdy nic nie wykryto. Poza tym Raiola postawił na taktykę obrony poprzez atak, nazywać Karlssona „hejterem” i „niespełnionym sportowcem”.

 Ciekawe, czy zamieszanie to wpłynie na formę Ibrahimovicia w rewanżu w LM z Manchesterem City. Szwed w tym sezonie jest w znakomitej dyspozycji. W całym sezonie we wszystkich rozgrywkach zdobył już dla PSG 39 bramek. W czerwcu czeka go być może ostatnia wielka impreza międzynarodowa – Mistrzostwa Europy.

Zobaczcie bramki Zlatana z Juve:

Kliknij, aby dodać komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka nożna