Lewandowski i Zieliński zapewnili awans na mundial

Reprezentacja Polski wywalczyła awans na tegoroczne mistrzostwa świata! Biało-czerwoni w finale baraży pokonali Szwecję 2:0. Bramki dla ekipy Czesława Michniewicza zdobyli kapitan Robert Lewandowski oraz Piotr Zieliński.

W pierwszych minutach czuć było, że obie drużyny zdają sobie sprawę z wielkiej stawki tego meczu. Gra początkowo była szarpana, toczyła się głównie w środkowej strefie. Pierwszy strzał w tym meczu oddał Robert Lewandowski. Kapitan niecelnie uderzył głową po wrzutce Matty’ego Casha. Chwilę później nastąpiła odpowiedź Szwedów. Wojciech Szczęsny bez problemu złapał piłkę po strzale z dystansu Alexandra Isaka.

W 19. minucie Szczęsny popisał się jeszcze lepszą interwencją. Golkiper sparował uderzenie Emila Forsberga. Kilkadziesiąt sekund później groźny strzał Dejana Kulusevskiego zablokował Jan Bednarek. W 26. minucie w polu karnym Szwedów odnalazł się Cash. Prawy obrońca dostał dobre podanie od Sebastiana Szymańskiego, ale skiksował. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy Robin Olsen poradził sobie z uderzeniem Bednarka zza szesnastki. W 38. minucie Jacek Góralski brutalnie zaatakował Jaspera Karlstroma. Sędzia ukarał pomocnika biało-czerwonych żółtą kartką, chociaż wydaje się, że mógł wyrzucić go z boiska. Pod koniec pierwszej połowy mecz został na chwilę przerwany z powodu awarii oświetlenia. Piłkarze jednak dograli tę część spotkania, która zakończyła się bezbramkowym remisem.

Tuż po przerwie do ataku ruszyli Szwedzi. W 46. minucie Szczęsny obronił strzał Kulusevskiego sprzed pola karnego. Chwilę później nastąpiła odpowiedź Polaków. Arbiter podyktował rzut karny za faul na Grzegorzu Krychowiaku, który w przerwie zmienił Góralskiego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Lewandowski.

W 58. minucie kolejną kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Golkiper znów powstrzymał Forsberga. W kolejnej fazie spotkania Polska pewnie się broniła.

W 72. minucie Polacy podwyższyli prowadzenie. Piotr Zieliński wykorzystał fatalny błąd Marcusa Danielssona i pewnym strzałem trafił na 2:0.

W kolejnych akcjach Polska była blisko zdobycia trzeciej bramki. Dwoma świetnymi interwencjami popisał się jednak Olsen. Ostatecznie Polska wygrała 2:0 i zapewniła sobie awans na jesienne mistrzostwa świata w Katarze.