Lewandowski wprowadził Bayern do fazy pucharowej LM

Nikt nie może mieć już wątpliwości, że Robert Lewandowski ponownie złapał wyśmienitą formę strzelecką. Jego dwa gole przeciwko PSV Eindhoven (2-1) zapewniły Bayernowi trzy punkty i pewny awans do 1/8 finału Champions League.

Niemal dwa tygodnie temu na Allianz-Arenie monachijczycy pokonali PSV 4-1. Dominowali przez większość czasu, choć Holendrzy szczególnie pod koniec pierwszej połowy dali się gospodarzom mocno we znaki.

Na stadionie Philipsa podopieczni Phillipa Cocu również nie zamierzali sprzedać tanio skóry. Ruszyli z atakami od pierwszego gwizdka sędziego. Lewandowski co prawda już na początku miał dobrą okazję, jednak trafił w poprzeczkę, a dobitkę przestrzelił.

PSV wyszło na prowadzenie w 14. minucie, choć trzeba przyznać, że pomógł mu błąd Gianluki Rocchiego. Włoch mimo protestów zawodników Bayernu nie odgwizdał wyraźnej pozycji spalonej Santiago Ariasa, który skutecznie dobijał uderzenie głową Davy Proppera. Kolumbijczyk mógł cieszyć się ze strzelonej bramki.

Bayern momentu utraty gola przejął inicjatywę, ale przez ponad kwadrans nie mógł sforsować defensywy gospodarzy. Sytuacja zmieniła się w 33. minucie. W szesnastce ręką zagrał Andres Guardado, a sędzia podyktował karnego. Na bramkę zamienił go Lewandowski, który całkowicie zmylił Remko Pasveera. Jeszcze przed przerwą bramkarz PSV skutecznie interweniował po strzale Polaka.

W drugiej połowie dominacja Bayernu nie podlegała dyskusji. Przyjezdni nie grzeszyli jednak skutecznością i precyzją w wykańczaniu akcji podbramkowych. Carlo Ancelotti w 64. minucie dokonał podwójnej zmiany – za Robbena i Kimmicha weszli Costa i Coman. To właśnie Brazylijczyk w 74. minucie zainicjował decydującą akcję. Podał do Davida Alaby, a ten zaliczył asystę przy drugim trafieniu Lewandowskiego.

Kapitan “Biało-czerwonych” miał jeszcze szansę na hat tricka, ale w jednej z ostatnich sytuacji piłka pechowo odbiła się po jego strzale od poprzeczki i słupka. Na swoją piątą bramkę w tegorocznej LM będzie musiał poczekać.

Zobaczcie skrót meczu PSV-Bayern:

PSV Eindhoven – Bayern Monachium 1-2

Santiago Arias 14 – Robert Lewandowski 34 (k), 73

Bayern z dziewięcioma punktami po czterech kolejkach jest wiceliderem grupy D. W dwóch ostatnich meczach powalczy jeszcze z Atletico Madryt o końcowy triumf.