Lewy pogrążył Eintracht, Bayern ucieka rywalom

Na dwa tygodnie przed meczem z Czarnogórą Robert Lewandowski utrzymuje wyborną formę strzelecką. Jego dublet przeciwko Eintrachtowi Frankfurt przyczynił się do wygranej 3-0 Bayernu. Mistrzowie Niemiec wykorzystali porażki RB Leipzig i Borussii Dortmund, zwiększyli do 10 punktów przewagę nad rewelacyjnym beniaminkiem, a od BVB mają już o 16 oczek więcej.

Bayern i Dortmund wrócili na ligowe kilka dni po wysokich zwycięstwach w Champions League (5-1 z Arsenalem i 4-0 z Benficą). Obaj trenerzy postawili na niemal najsilniejsze jedenastki. Carlo Ancelotti dał odpocząć Franckowi Ribery’emu, a Thomas Tuchel Łukaszowi Piszczkowi.

Lider przez prawie całą pierwszą część próbował sforsować defensywę Eintrachtu. Mimo przewagi to goście stworzyli sobie stuprocentową okazję, gdy w 19. minucie tylko ofiarny wślizg Matsa Hummelsa przeszkodził Branimirowi Hrgocie w oddaniu strzału na pustą bramkę. Manuel Neuer musiał być też uważać na aktywnego Ante Rebicia.

Bayern męczył się do 38. minuty. Dwójkowa akcja Thomasa Muellera z Robertem Lewandowskim całkowicie zdezorientowała obrońców, po finalnym podaniu reprezentanta Niemiec Polak tylko dopełnił formalności.

Eintracht po chwili za sprawą Rebicia mógł wyrównać – Chorwat z kilku metrów nie trafił w piłkę w dogodnej sytuacji. W 41. minucie było już jednak 2-0. David Alaba lewą stroną urwał się obrońcom i zagrał przed bramkę do Douglasa Costy, który z sześciu metrów wpakował futbolówkę pod poprzeczkę.

Tuż po przerwie Mueller był o krok podwyższenia rezultatu, ale po tym jak przelobował bramkarza sprzed bramki wybił piłkę Makoto Hasebe. W odpowiedzi Rebić trafił w poprzeczkę.

Ochotę na kolejne trafienie miał „Lewy”. W 55. minucie udało mu się pokonać Lucasa Hradecky’ego. Jego 21. gol w sezonie padł po dośrodkowaniu Arjena Robbena. Polaka chciał uprzedzić Mueller, lecz nie sięgnął piłki głową.

100 goli Lewandowskiego dla monachijczyków:

Fenomenalna seria Bayernu:

Kapitan naszej kadry zszedł z boiska kwadrans przed końcem. Wcześniej po podaniu od Robbena znalazł się jeszcze sam na sam z bramkarzem. Tym razem minimalnie się pomylił.

Zobaczcie gole z Allianz-Areny:

Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt 3-0 (2-0)

Robert Lewandowski 38, 55, Douglas Costa 41

Jesienią wydawało się, że beniaminek z Lipska może do końca dotrzymywać kroku ekipie Carlo Ancelottiego. Od stycznia drużyna ze wschodnich Niemiec gra jednak w kratkę. Po porażkach z BVB i HSV przyszła dzisiejsza wpadka z Wolfsburgiem.

„Wilki” oddalają się od strefy spadkowej, a po przyjściu trenera Andriesa Jonkera pewne miejsce w jedenastce ma Jakub Błaszczykowski. Trzy punkty w Lipsku zapewnił gościom już w dziewiątej minucie Mario Gomez. Doświadczony napastnik celnym uderzeniem zakończył szybki kontratak swojej drużyny. Asystę przy golu zaliczył Daniel Didavi.

Skrót meczu Lipska z Wolfsburgiem:

RB Leipzig – VfL Wolfsburg 0-1 (0-1)
Mario Gomez 9

Borussia przyjechała do stolicy Niemiec, by rywalizować z walczącą o europejskie puchary Herthą. Bohaterem spotkania był Salomon Kalou. 31-letni Iworyjczyk już w 11. minucie nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce po znakomitej akcji Vedada Ibisevicia. Świetnie prezentował się w dalszej części spotkania, dryblował, strzelał, obsługiwał kolegów.

Gdy w 55. minucie na 1-1 trafił Pierre-Emerick Aubameyang, wydawało się, że to goście przechylą szalę na swoją korzyść. Tym bardziej, że po chwili sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Gonzalo Castro. Ostatnie słowo należało jednak do Herthy. Rzut wolny z linii pola karnego zamienił na gola Marvin Plattenhardt.