„Lewy” znów zawita na Santiago Bernabeu

Robert Lewandowski stanie przed kolejną szansą rywalizacji z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. Jego Bayern zagra z „Królewskimi” o najlepszą czwórką rozgrywek. Na poziomie ćwierćfinałów będziemy mieć również rewanż za finał z 2015 roku, czyli starcie Juventusu z Barceloną. W parze Monaco z Borussią Dortmund naprzeciw siebie stanął Kamil Glik i Łukasz Piszczek.

W tym tysiącleciu Bayern sześciokrotnie grał z Realem w fazie pucharowej Champions League. Ostatnio miało to miejsce w kwietniu 2014 roku na poziomie półfinałów. Na Santiago Bernabeu gospodarze zwyciężyli po trafieniu Karima Benzemy. Monachijczycy zamiast odrobić straty na Allianz-Arenie, już do przerwy przegrywali 0-3 po dwóch bramkach Sergio Ramosa i jednej Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dobił miejscowych w 90. minucie gry.

Przypomnijcie sobie pogrom Bayernu sprzed trzech lat:

Dla Roberta Lewandowskiego będzie to pierwsza rywalizacja z Realem od pamiętnej końcówki sezonu 2012/13, gdy jeszcze w barwach BVB wbił temu zespołowi cztery bramki na Signal-Iduna-Park.

Ćwierćfinałowy dwumecz to również sentymentalna podróż kończącego po sezonie karierę Xabiego Alonso oraz trenera mistrzów Niemiec Carlo Ancelottiego. Hiszpan od 2014 roku jest zawodnikiem Bayernu, ale przez pięć poprzednich lat bronił barw Realu. Włoski szkoleniowiec trzy sezony poprowadził „Królewskich” do długo wyczekiwanej Decimy.

Przypomnijmy, że w 1/8 finału Bayern rozbił Arsenal (dwukrotnie po 5-1), natomiast Real uporał się z Napoli (w obu spotkaniach wygrywając 3-1).

Pierwszy mecz odbędzie się w stolicy Bawarii (11 lub 12 kwietnia). Rewanż tydzień później na Santiago Bernabeu.

6 czerwca 2015 roku w Berlinie Barcelona wygrała z Juventusem 3-1 i wywalczyła piąty w historii Puchar Europy. „Stara Dama” dotarła do finału po 12 latach przerwy. Teraz najlepsza drużyna Serie A będzie miała okazję na powetowanie sobie tamtego niepowodzenia. Juve triumfy na krajowych podwórku spowszedniały i tylko znaczący sukces na europejskiej arenie będzie krokiem naprzód dla drużyny Massimiliano Allegriego.

Skrót meczu Barcelona-Juventus z 2015 roku:

Dwumecz rozpocznie się od starcia w Turynie. Drugie spotkanie zostanie rozegrane na Camp Nou.

Niezależnie od wyników, w półfinale Champions League zobaczymy co najmniej jednego Polaka. Monaco po niespodziewanym wyeliminowaniu Manchesteru City powalczy z Borussią Dortmund. Ekipa Thomasa Tuchela mimo przegranej w pierwszym spotkaniu z Benficą, w rewanżu roznieśli „Orły”4-0.

Czwartą parę tworzą, największa sensacja tegorocznej edycji LM, Leicester oraz Atletico Madryt.