Liverpool kończy rok trzema punktami

Liverpool obronił drugie miejsce w tabeli, wygrywając w ostatnim spotkaniu tego roku w Premier League 1-0 z Manchesterem City. Zwycięską bramkę już na początku gry strzelił Georginio Wijnaldum.

Obie drużyny mogły pochwalić się seriami trzech kolejnych zwycięstw. Gra toczyła się o zajęcie miejsca za plecami Chelsea. Lider ze Stamford Bridge 2,5 godziny wcześniej pokonał 4-2 Stoke. W sylwestrowym hicie gospodarze zagrali bez mającego problemy zdrowotne Philippe Coutinho.

„The Citizens” rozpoczęli grę z dużym animuszem. Niezłą dyspozycję prezentowali Raheem Sterling i Kevin De Bruyne. Tym większe musiało być zdziwienie Pepa Guardioli, gdy już w 8. minucie Claudio Bravo musiał wyciągać piłkę z siatki. Adam Lallana zaatakował lewą stronę i zacentrował w pole karne. Tam najlepiej zachował się Wijnaldum, który urwał się defensorom, a następnie strzałem głową uzyskał swą drugą bramkę w sezonie.

Goście przeszli do ataku pozycyjnego, mieli przewagę w posiadaniu piłki, podczas gdy rywale czyhali na kontry. Po strzale Jamesa Milnera niepewnie interweniował Bravo. W 28. minucie ten sam zawodnik stworzył doskonałą sytuację Roberto Firmino, ale Brazylijczyk miał problemy z przyjęciem piłki.

W 54. minucie szansę na wyrównanie miał Sergio Aguero, jednak Simon Mignolet był na posterunku. Chwilę później tuż obok słupka strzelał David Silva. Nie próżnował Yaya Toure – zagrywał do Sterlinga, ale uderzenie reprezentanta Anglii było niecelne.

Juergen Klopp w miejsce kontuzjowanego Jordana Hendersona wpuścił Divocka Origiego. Liverpool umiejętnie się bronił, rywalom brakowało konkretów w akcjach ofensywnych. Z czasem jednak „The Citizens” stracil impet. Jeszcze w końcówce Guardiola próbował coś zmienić, rzucając do boju Kelechiego Iheanacho, ale wynik już nie uległ zmianie.

Liverpool FC – Manchester City 1-0 (1-0)

Georginio Wijnaldum 8

Liverpool kończy rok 2016 na pozycji wicelidera Premier League ze stratą sześciu punktów do Chelsea. Man City jest trzeci, ale tuż za nim są Arsenal, Tottenham i Man United.

„The Reds” nie mogą pozwolić sobie na długie świętowanie Nowego Roku. Już 2 stycznia o godzinie 16:00 czeka ich wyjazdowy mecz z Southampton. O tej samej porze ekipa Guardioli zagra ze Stoke.