Messi bohaterem meczu z Kolumbią

Leo Messi poprowadził Argentynę do ważnego zwycięstwa w meczu przeciwko Kolumbii w eliminacjach do mundialu w Rosji. Wicemistrzowie świata awansowali na piąte miejsce w tabeli, nie tracąc przy tym dystansu do czołówki.

Południowoamerykańskie kwalifikacje minęły już półmetek. “Albicelestes” nie potrafili wygrać od czterech meczów, zdobywając w nich zaledwie dwa punkty. Czarę goryczy przelała wyraźna porażka z Brazylią.

W San Juan trener Edgardo Bauza posadził na ławce Higuaina, Aguero i Pereza, a w przedniej formacji wystawił od początku Evera Banegę oraz grającego na co dzień w lidze brazylijskiej Lucasa Pratto. Partnerowali im Messi z Di Marią. Kolumbijczycy liczyli na będącego ostatnio w dobrej formie Radamela Falcao oraz Jamesa Rodrigueza i Juana Cuadrado.

Zacięta walka toczyła się od pierwszych minut. Messi szybko stworzył dogodną okazję Otamendiemu, ale obrońca City spudłował. W 10. minucie Leo został sfaulowany kilka metrów przed polem karnym. Z wolnego lewą nogą precyzyjnie uderzył sam poszkodowany. Piłka trafiła w samo okienko, odbijając się jeszcze od poprzeczki.

Goście z rzadka zapuszczali się pod szesnastkę “Albicelestes” – z wolnego dobrze uderzał James. Gospodarze nie czekali nawet kwadrans, by podwyższyć na 2-0. W rolach głównych wystąpili Messi i Pratto. Gwiazdor Barcelony zszedł do środka i wrzucił piłkę za plecy obrońców. Jego kolega był na miejscu i głową pokonał Davida Ospinę.

Gdyby Pratto w 47. minucie wykorzystał niefrasobliwość bloku defensywnego “Los Cafeteros” byłoby już po meczu. Doskonałą szansę na strzelenie gola miał też Di Maria, bliski szczęścia był Otamendi. Niemal we wszystkich groźnych akcjach swój udział miał Messi. Nie inaczej było pięć minut przed końcem. Po wyłuskaniu futbolówki przy linii bocznej na wysokości pola karnego pognał w szesnastkę i zagrał do niepilnowanego Di Marii, który nie miał ze zdobyciem trzeciej bramki.

Skrót spotkania Argentyna-Kolumbia:

Od momentu powrotu miesiąc temu po kontuzji Messi, licząc mecze klubowe i reprezentacyjne, w ośmiu spotkaniach strzelił dziewięć bramek.

Silna kadrowa Kolumbia zawiodła i spadła na szóste miejsce w tabeli, poza miejsca premiowane co najmniej w barażu. Argentyna wyprzedza ją o jeden punkt. Obie drużyny kolejne mecze eliminacyjne rozegrają w marcu.