Tenis

Nagroda pocieszenia dla Radwańskiej

Nagroda pocieszenia dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska nie może zapisać po stronie zysków tegorocznego występu w Australian Open. Polka może natomiast pochwalić się kolejną nagrodą WTA dla najlepszego zagrania miesiąca. Wyróżniono ją za akcję podczas turnieju w Sydney. To czwarta taka nagroda naszej tenisistki w ciągu ostatniego roku.

W ubiegłym sezonie Radwańska wygrywała w lutym, marcu, czerwcu i sierpniu. Ukoronowaniem dobrej passy była czwarta z rzędu nagroda dla najlepszego zagrania roku. Przyznano ją za akcję z trzeciej rundy turnieju w Indian Wells.

„Isia” w Sydney w pierwszej połowie stycznia doszła do finału, gdzie przegrała z Johanną Kontą. Po drodze ograła trzy przeciwniczki i właśnie pojedynek z pierwszą z nich, Christiną McHale, przyniósł jej kolejne wyróżnienie.

Kwalifikantka ze Stanów Zjednoczonych zagroziła Polce tylko w pierwszym secie. Właśnie w jego dziesiątym gemie widzowie oglądali długą i intensywną wymianę. McHale zaatakowała forehandem po linii, Radwańska się obroniła. Następnie nie tylko nie dała się zaskoczyć smeczem, ale wyprowadziła kontrę, która całkowicie zaskoczyła rywalkę. Krakowianka wygrała ostatecznie pierwszą partię po tie-breaku 7-6 (7-1), w drugiej kontrolowała grę i nie dała przeciwniczce żadnych szans (6-1).

Akcja Radwańskiej zdobyła 76 proc. głosów internautów. W pokonanym polu zostały efektowne zagrania Julii Goerges (11 proc.), Julii Putincewej (7 proc.), Karoliny Pliskovej (4 proc.) i Alize Cornet (2 proc.).

Oto wszystkie nominowane akcje:

Polka straciła ostatnio trzecie miejsce w rankingu WTA, zyskała natomiast przydomek Hot Shot Queen. Miejmy nadzieję, że wkrótce do pojedycznych zagrań dołoży regularność i będzie mogli cieszyć z wygranych meczów i turniejów.

Kliknij, aby dodać komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Tenis