Nie ustają emocje po meczu Barcelona-PSG

Zeszłotygodniowe spotkanie na Camp Nou przeszło do historii dzięki heroicznego i skutecznego pościgowi gospodarzy, zakończonemu zwycięstwem 6-1. Obok wydarzeń czysto sportowych wiele emocji nadal budzi postawa sędziego Deniza Aytekina. Jak donosi „Le Parisien” PSG przesłał właśnie do UEFA formalne zażalenie na pracę arbitra z Niemiec.

Według władz mistrzów Francji Aytekin swoimi decyzjami na korzyść Barcelony wypaczył końcowy wynik. Pismo do europejskiej centrali pomagali stworzyć byli sędziowie międzynarodowi, a ma się w nim znaleźć blisko piętnaście punktów, w których opisane są błędy arbitra.

PSG wskazuje na następujące sytuacje:

– nieodgwizdany rzut karny po zagraniu ręką przez Mascherano po dośrodkowaniu Draxlera;

brak żółtej kartki dla Pique po faulu na Cavanim w 42. minucie (obrońca Barcelony miał już w tym momencie na swoim koncie jeden kartonik);

niesłusznie podyktowany w 48. minucie rzut karny po starciu Meuniera z Neymarem (według PSG, Brazylijczyk stracił równowagę po uderzeniu o głowę upadającego Belga);

brak drugiej żółtej kartki dla Neymara po faulu na Marquinhosie;

niepodyktowanie jedenastki przy stanie 3-1, gdy Pique zagrał rękę w polu karnym po dośrodkowaniu Di Marii;

brak czerwonej karki dla Mascherano za faul na Di Marii;

niesłusznie podyktowany w 90. minucie rzut karny po tym, jak Marquinhos zatrzymał szarżującego Suareza.

Paryski dziennik informuje, że celem Francuzów nie jest powtórzenie meczu, a jedynie zwrócenie uwagi na fatalne, ich zdanie, zachowanie sędziego w kluczowych momentach oraz wyrażenie swojego niezadowolenia z pracy Aytekina.

Prezes PSG Nasser Al-Khelaifi tuż po zakończeniu spotkania w rozmowie z szefem UEFA stwierdził, że decyzje arbitra pomogły awansować Barcelonie. Katarczyk dodał, że przyjmuje wynik, ale chce, by w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji.

Na niekorzyść Aytekina świadczą jeszcze doniesienia o tym, że rzekomo miał obrazić jednego z piłkarzy PSG, który na murawie krytykował jego decyzje. W weekend w Internecie pojawiła się z kolei petycja jednego z francuskich kibiców, w której domagał się powtórzenia spotkania. Akcja nie ma szans na powodzenie, jednak podpisało się pod nią kilka tysięcy osób.