Piłka nożna

Niemiecki szkoleniowiec poprowadzi kadrę Belgii

Niemiecki szkoleniowiec poprowadzi kadrę Belgii

Belgia poznała nazwisko nowego szkoleniowca. Za wyniki reprezentacji brązowych medalistów Mistrzostw Świata 2018 będzie odpowiedzialny Domenico Tedesco. Federacja oficjalnie poinformowała o objęciu stanowiska opiekuna kadry przez niemieckiego trenera włoskiego pochodzenia. 37-latek poprowadzi kadrę co najmniej do Euro 2024.  

Domenico Tedesco, który został ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Belgii, to niemiecki trener piłkarski, który urodził się we włoskim Rosano. W dotychczasowej karierze 37-latek miał okazję pracować w młodzieżowych drużynach Stuttgartu i Hoffenheim, natomiast w później odpowiadał za wyniki Erzgebirge Aue, Schalke, Spartaka Moskwa i RB Lipsk.

Najwięcej spotkań udało mu się zaliczyć za sterami Schalke, które poprowadził w 75 meczach. Ponad 50 pojedynków zanotował także w szeregach Spartaka. Największym sukcesami Tdesco są bez wątpienia wicemistrzostwo Niemiec z sezonu 17/18, wywalczone z Die Königsblauen, a także DFB-Pokal (puchar kraju), po który sięgnął jako trener Lipska.

Domenico Tedesco będzie prowadził Belgię co najmniej do zbliżającego się Euro 2024, które zostanie rozegrana na niemieckich boiskach.

Kliknij, aby dodać komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Więcej w Piłka nożna