Piłka nożna

Nowy trener Hoffenheim

Nowy trener Hoffenheim

Po serii rozczarowujących meczów zarząd Hoffenheim zdecydował się na zwolnienie trenera Andre Breitenreitera. W środę poznaliśmy jego następcę. Klub poinformował o zatrudnieniu Pellegrino Matarazzo.

Jeden z silniejszych do niedawna zespołów w Bundeslidze po 19. kolejkach zajmuje dopiero 14 miejsce w lidze i ociera się wręcz o spadek. Wysoka porażka 2:5 z VFL Bochum wymusiła na zarządzie Wieśniaków podjęcie ważnych decyzji. Zwolniony został trener Andre Breitenreiter, który z klubem notował średnio zaledwie 1,14 punktu na mecz, co jest jedną z najniższych średnich ostatnich lat.

Zaledwie dwa dni po zwolnieniu szkoleniowca, Hoffenheim w oficjalnym komunikacie poinformował o zatrudnieniu jego następcy. Został nim Pellegrino Matarazzo. Czeka go wyjątkowo trudne zadanie. Wieśniaki mają tylko trzy punkty przewagi nas strefą spadkową, a spadek do 2. Bundesligi nie wchodzi w grę.

Amerykański trener o włoskich korzeniach zna dobrze klub, gdyż w przeszłości pracował przez niemal dwa lata jako asystent trenera Juliana Nagelsmanna. Ma również spore doświadczenie w Bundeslidze. W latach 2019-2022 pełnił funkcję trenera VFB Stuttgart. Z Hoffe związał się umową do końca czerwca 2025 roku.

Kliknij, aby dodać komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Więcej w Piłka nożna