Okienko Stępińskiego ozdobą meczu młodzieżówki

Przygotowująca się do przyszłorocznych mistrzostw Europy U-21 drużyna Marcina Dorny w Gdyni rozbiła 6-0 Czarnogórę. Najmocniej zapamiętane po meczu będzie kapitalne trafienie Mariusza Stępińskiego. Napastnik Nantes „zdjął pajęczynę” z bramki rywali.

Młodzi Polacy rozegrali trzecie międzypaństwowe spotkanie tej jesieni. We wrześniu padł remis z Węgrami, a w ubiegły czwartek nasza drużyna na stadionie w Bydgoszczy pokonała 2-0 Ukrainę.

W Gdyni trener Dorna postawił na sprawdzonych zawodników. Od pierwszej minuty wystąpili między innymi Bartłomiej Drągowski, Tomasz Kędziora, Radosław Murawski, Dawid Kownacki, Dariusz Formella czy Stępiński.

Początek spotkania nie wskazywał na końcowy pogrom. Gospodarze dopiero po pół godzinie sforsowali czarnogórską defensywę, a pierwszym, który pokonał Lazara Carevicia okazał się Formella. Grający wiosną w miejscowej Arce pomocnik otrzymał podanie od Stępińskiego i mierzonym strzałem posłał futbolówkę do siatki. Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać. Centrę Formelli wykorzystał Kownacki, który wyprzedził golkipera i trafił po uderzeniu głową.

Cztery bramki „Biało-czerwoni” dołożyli w drugiej części. Wspomniany gol Stępińskiego padł w 60. minucie, Carević mógł tylko patrzeć jak piłka ląduje za jego plecami. Kapitalna kontra Polaków z własnej połowy zakończyła się natomiast drugim trafieniem Formelli po asyście Kownackiego.

Na 5-0 wprowadzony w 77. minucie Krzysztof Piątek. Jego główki nie byli w stanie zatrzymać interweniujący bramkarz i obrońca. Ostatnia akcja spotkania przyniosła szóstego gola, a przyjezdnych dobił kolejny rezerwowy, Adam Buksa.

W listopadzie Polacy zagrają dwa kolejne spotkania towarzyskie. Jednym z przeciwników będą Niemcy, drugim prawdopodobnie ekipa Macedonii.

Mistrzostwa Europy U-21 odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2017 roku. Znamy już 8 z 12 finalistów imprezy. Poza gospodarzami zagrają na pewno Portugalia, Dania, Anglia, Słowacja, Niemcy, Czechy i Szwecja. Kolejne cztery drużyny wywalczą awans po barażach.