Podwójna korona na horyzoncie Chelsea

Piłkarze Chelsea po zwycięstwie w hitowej rywalizacji z Manchesterem United awansowali do półfinału Pucharu Anglii. Zdecydowani liderzy Premier League pozostają z szansami na wywalczenie dubletu w bieżącym sezonie.

W drodze do najlepszej ósemki krajowego pucharu żadna z drużyn nie trafiła na rywala z PL. Miesiąc temu „The Blues” wyeliminowali Wolverhampton, a United uporali się z Blackburn. Drużyny Antonio Conte i Jose Mourinho grały ze sobą w bieżącym sezonie tylko jeden raz. 23 października na Stamford Bridge gospodarze rozbili przyjezdnych aż 4-0.

W ekipie z Old Trafford zabrakło kontuzjowanych Wayne’a Rooneya i Anthony’ego Martiala oraz zawieszonego Zlatana Ibrahimovicia. Przednią formację tworzyli Marcus Rashford, Ashley Young oraz Henrich Mchitarjan.

Dużo walki w środku pola nie przełożyło się od razu na podbramkowe sytuacje. United starali się być częściej przy piłce, rywale nastawili się na kontry. Obok słupka strzelał Mchitarjan. Dopiero po kwadransie przebudzili się „The Blues”. Solowa akcja Edena Hazarda zakończyła się celnym uderzeniem z ostrego kąta i skuteczną interwencją Davida de Gei. Hiszpan popisał się również efektowną paradą po strzale Gary’ego Cahilla z pola karnego.

Zawodnicy Chelsea z każdą minutą łapali wiatr w żagle. Hazard sprawiał ogromne problemy obrońcom, aktywny był Willian. Z pomocą gospodarzom przyszedł w 35. minucie Michael Oliver. Arbiter uznał, że Ander Herrera faulował Hazarda i pokazał mu żółty kartonik. Było to jego drugie upomnienie, więc hiszpański pomocnik musiał udać się do szatni.

Podopieczni Conte nie zdążyli w pierwszej połowie wykorzystać liczebnej przewagi, zrobili to po sześciu minutach drugiej części. N’Golo Kante po podaniu od Williana długo trzymał piłkę przy nodze, aż wreszcie zdecydował się na płaski strzał z około 18 metrów. De Gea wyciągnął się jak długi, ale nie zatrzymał futbolówki lecącej tuż przy lewym słupku.

W 59. minucie okazję do wyrównania zmarnował Rashford. Młody reprezentant wykorzystał błąd Davida Luiza, ograł Cahilla, ale nie poradził sobie z bramkarzem. Pod drugą bramkę groźnie strzelali Diego Costa i Kante. De Gea w 73. minucie sparował piłkę na róg po potężnym uderzeniu Victora Mosesa. Po kilkudziesięciu sekundach Costa powinien trafić na 2-0, jednak minął się z piłką na piątym metrze.

Man United stać było jedynie na składną akcję z 83. minuty. Antonio Valencia wrzucał ze skrzydła, po wybiciu przez obrońców piłka trafiła do Paula Pogby, który z 20 metrów uderzał niecelnie.Już w doliczonym czasie gry De Gea odbił strzał Cesca Fabregasa.

Chelsea FC – Manchester United 1-0 (0-0)

N’Golo Kante 51

Chelsea śrubuje rekord przeciwko Man United:

Lider Premier League dołączył do Manchester City, Tottenhamu i Arsenalu. O finał zagra z „Kogutami”.