Koszykówka

Popis 15-letniego koszykarza – 92 punkty w jednym meczu

Urodzony w 2001 roku LaMelo Bell był o krok od zdobycia 100 punktów w spotkaniu Chino Hills High School przeciwko Los Osos. Nastolatek dobił do 92 punktów, z czego 41 rzucił w czwartej kwarcie. Aż 30-krotnie trafiał z gry, notując skuteczność 76 proc.

LaMelo Bell pochodzi z koszykarskiej rodziny. Jego starszy o cztery lata brat Lonzo jest pierwszoroczniakiem na uczelni UCLA. W ubiegłym sezonie został najlepszym zawodnikiem szkół średnich w Stanach Zjednoczonych. Jest typowany do wyboru w najbliższym drafcie do NBA. Średni z rodzeństwa, LiAngelo, gra jeszcze w Chino Hills, ale wkrótce ma przejść do kalifornijskiej uczelni.

Chino Hills wygrali ostatni mecz 146-123. Rekordowy wynik Bella osłodził im nieco przerwaną niedawno serię 60 zwycięstw.

15-latek do przerwy zdobył 29 punktów, a prawdziwy koncert dał po przerwie. Dołożył 63 oczka. Według relacji LaMelo koncentrował się tylko na grze w ofensywie, rzadko pojawiał się na własnej połowie, czekając głównie na podania od partnerów. W śrubowaniu statystyk z pewnością pomogła mu nieobecność starszego brata. Przez 32 minut gry (w rozgrywkach licealnych gra się 4×8 minut) trafił siedmiokrotnie za trzy, miał też siedem asyst.

Popis Bella z przekąsem skomentował za to trener drużyny przeciwnej, Dave Smith. – To niesamowicie zdolny chłopak i było czystą przyjemnością oglądać jego celne rzuty. Jednak przez cały okres mojej 35-letniej pracy nie widziałem, by partnerzy specjalnie faulowali w celu skracania akcji rywali i umożliwiania zdobywania większej ilości punktów konkretnemu zawodnikowi. To niszczy rozgrywki na tym poziomie i zmienia je w popisy indywidualne

Odmiennego zdania był opiekun Chino Hills. – Przeżyłem ekscytujący mecz, nie mogę uwierzyć w to co widziałem. Czułem się przytłoczony emocjami – stwierdził Stephan Gilling.

Wynik LaMelo budzi szacunek, ale rekord zdobyczy punktowych w jednym spotkaniu w rozgrywkach High School jest o wiele lepszy. Ustanowił go w 1960 roku Danny Heater. Grając dla Burnsville rzucił 135 punktów. Trafił aż 53 z 70 prób z gry. Dołożył do tego 32 zbiórki.

Najmłodszy z braci Bellów za dwa lata rozpocznie grę w lidze uniwersyteckiej. Warto śledzić jego przyszłą karierę w NCAA, a potem na najwyższym szczeblu.