Piłka nożna

Premier League dyskwalifikuje Abramowicza

Premier League dyskwalifikuje Abramowicza

Władze Premier League poinformowały o zdyskwalifikowaniu Romana Abramowicza z funkcji dyrektora Chelsea.

Roman Abramowicz nie uniknął konsekwencji związanych ze swoimi powiązaniami z Władimirem Putinem i w związku z napaścią Rosji na Ukrainę został objęty pakietem sankcji nałożonych przez brytyjski rząd. Te swoim zasięgiem objęły między innymi Chelsea, która musi teraz umiejętnie zarządzać swoimi finansami, aby spróbować dotrwać do końca sezonu lub do momentu dania „zielonego światła” na sprzedaż zespołu.

Klub w obliczu wydanej decyzji przez Premier League stracił właśnie dyrektora w osobie właściciela drużyny. „Po nałożeniu sankcji przez rząd Wielkiej Brytanii, zarząd Premier League zdyskwalifikował Romana Abramowicza ze stanowiska dyrektora Chelsea FC.  Decyzja zarządu nie ma wpływu na zdolność klubu do trenowania i rozgrywania meczów, zgodnie z warunkami licencji wydanej przez rząd, która wygasa 31 maja 2022 roku” – napisano w opublikowanym oświadczeniu.

Na sankcje wobec rosyjskiego właściciela Chelsea zareagował, firma Three, której logo znajduje się na koszulkach zespołu. Stwierdził on, że w świetle niedawno ogłoszonych przez rząd sankcji koncern poprosił klub o tymczasowe zawieszenie sponsorowania, w tym o usunięcie marki z koszulek i z okolic stadionu do odwołania.

Kliknij, aby dodać komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Więcej w Piłka nożna