Tenis

Radwańska na drodze do półfinału w Singapurze

Agnieszka Radwańska szybko zrehabilitowała się za poniedziałkową porażkę i ograła Garbine Muguruzę w swoim drugim grupowym spotkaniu podczas WTA Finals w Singapurze. Polka jest bliska awansu do półfinału.

Przed spotkaniem naszej rodaczki z Hiszpanką w Grupie Białej odbył się mecz pogromczyni Radwańskiej, Swietłany Kuzniecowej z Karoliną Pliskovą. Rosjanka wygrała 3-6, 6-2, 7-6. Muguruza podobnie jak Polka przegrała na inaugurację. W pojedynku z Pliskovą nie wykorzystała piłek meczowych i ostatecznie uległa rywalce w trzech setach.

Pierwszy set polsko-hiszpańskiego starcia był niesamowicie zacięty, choć żadna z zawodniczek nie potrafiła opanować nerwów.

Nawet gdy Radwańska uzyskała przewagę przełamania po czwartym gemie (3-1), to rywalka szybko odrobiła straty. Po chwili znów Polka wykorzystała breaka. Co z tego, skoro urodzona w Wenezueli 23-latka nie zamierza tracić dystansu. Przy swoim podaniu doprowadziła do remisu 4-4, kończąc gema asem serwisowym.

Zrobiło się niebezpiecznie, gdy Muguruza poszła za ciosem. Przełamała raz jeszcze polską tenisistkę i serwowała pod wygranie pierwszej partii. Radwańska nie odpuszczała i zapisała na swoim koncie kolejnego breaka (5-5). Przy następnym gemie serwisowym Hiszpanki „Isia” miała nawet setbola, ale ostatecznie musiał zdecydować tie-break. W nim Radwańska szybko objęła kilkupunktowe prowadzenie i zwyciężyła w nim 7-1.

Muguruza szybko wzięła się do roboty, przełamując Polkę już w gemie otwierającym drugiego seta. Po kilku minutach było jednak 2-2. Kolejne dwa gemy wygrywała podająca, aż w końcu Radwańska wykorzystała breaka (4-3). Poprawiła wynik bezbłędnym gemie serwisowym, w którym nie oddała rywalce żadnego punktu (5-3).

Druga partia zakończyła się wynikiem 6-3 dla krakowianki. W ostatnim gemie rywalka popełniła dwa niewymuszone błędy, a skuteczne minięcie Hiszpanki dało końcową wygraną.