Tenis

Radwańska szybko odprawiła Wozniacki

Agnieszka Radwańska potrzebowała nieco ponad godziny, by pokonać Caroline Wozniacki i awansować do ćwierćfinału turnieju China Open w Pekinie. Nasza zawodniczka wygrała w dwóch setach 6-3, 6-1.

Obie tenisistki grały ze sobą już trzeci raz w ciągu kilkunastu dni. Po porażce w Tokio Radwańska zrewanżowała się Dunce polskiego pochodzenia w Wuhan. Turniejowa drabinka w stolicy Chin okazała się jednak bezlitosna i koleżanki znów musiały skrzyżować rakiety.

Rozstawiona z trójką “Isia” przystępowała do meczu trzeciej rundy już jako uczestniczka WTA Finals (23-30 października). Pewne występu w Singapurze są także Serena Williams, Kerber, Halep i Pliskova.

W czwartkowym pojedynku Polka dominowała niemal w każdym elemencie tenisowego rzemiosła. Zapisała na swoim koncie więcej asów (2-0), była skuteczniejsza przy pierwszym serwisie, wykorzystała cztery z sześciu breaków przy trzech rywalki.

Pierwszy set lepiej rozpoczął się jednak dla Wozniacki. Radwańska została przełamana już w drugim gemie pierwszego seta. Szybko jednak zanotowała przełamanie powrotne, a po chwili prowadziła już 3-2. Polka grała efektownie, a przy tym precyzyjnie i bezbłędnie. Rzadko zdarzały się jej serie kilku straconych punktów z rzędu. Pierwsza partia zakończyła się przestrzelonym forthendem byłem liderki światowego rankingu.

Set nr 2 był mniej emocjonujący, krakowianka była skoncentrowana i tylko w jednym gemie pozwoliła sobie na chwilę słabości i stratę własnego podania. Mogła jednak sobie na to pozwolić, bo parę minut później znów miała przewagę dwóch przełamań. Wozniacki obroniła dwa pierwsze meczbole, miała okazje na breaka, ale nie udało się jej wygrać drugiego gema i Radwańska po 81 minutach mogła cieszyć z triumfu.

Polka przy okazji otrzymała nagrodę dla “najbardziej energetycznej tenisistki” China Open.

Nie znamy jeszcze ćwierćfinałowej rywalki naszej zawodniczki. Wyłoni ją mecz Francuzki Alize Cornet z reprezentującą Kazachstan Jarosławą Szwedową.