Tenis

Radwańska w półfinale WTA Finals

Karolina Pliskova nie okazała się zbyt trudną przeciwniczką dla Agnieszki Radwańskiej. Polka w dwóch setach pokonała Czeszkę i awansowała do najlepszej czwórki finałowych zawodów cyklu WTA w Singapurze. W półfinale zagra w sobotę o godz. 13:30 z Angelique Kerber.

Po środowym zwycięstwie z Garbine Muguruzą kwestia awansu leżała w rękach Radwańskiej. Pokonanie Pliskovej dawało jej wejście do półfinału bez względu na wynik drugiego dzisiejszego spotkania w Grupie Białej. W poprzednich sześciu meczach przeciwko Czeszce nasza tenisistka nie straciła nawet seta, była więc zdecydowaną faworytką pojedynku.

Nieoczekiwanie jednak to krakowianka jako pierwsza została przełamana. Przy stanie 2-2 straciła cztery punkty w następnym gemie. Zakończyła go podwójnym błędem serwisowym i Pliskova wyszła na prowadzenie 3-2, a po chwili 4-2.

Czeszka była o punkt od następnego breaka, ale Polka uratowała sytuację skutecznymi serwisami, a wkrótce sytuacja przechyliła się na jej korzyść. Wyrównała na 4-4 i set zaczął się niemal od początku.

Dwa kolejne gemy padły łupem serwujących, aż w końcu Radwańska przełamała chaotycznie grającą przeciwniczkę (6-5). Pliskova nie mogła się ustabilizować, wyrzucała kolejne piłki na aut, co pozwoliło Polce na końcowe zwycięstwo w secie 7-5.

Druga partia początkowo zapowiadała wyrównaną walkę do końca. Na 2-0 Radwańskiej piąta rakieta światowego rankingu odpowiedziała dwoma wygranymi gemami. Następnie Czeszka objęła prowadzenie 3-2, ale jak się potem okazało, był to kres jej możliwości tego dnia.

Polka natychmiast odrobiła stratę przełamania, W kolejnych zaciętych gemach zachowała więcej zimnej krwi i precyzji, a Pliskova raz po raz myliła się w prostych sytuacjach (5-3). Przy swoim serwisie krakowianka miał trzy piłki meczowe, wykorzystała drugą z nich.

Zobaczcie skrót spotkania:

Agnieszka Radwańska (2) – Karolina Pliskova (4) 7-5, 6-3

Następna rywalka Radwańskiej, liderka rankingu Angelique Kerber, wygrała wszystkie mecze grupowe, tracąc w nich tylko jednego seta. W drugiej parze Swietłana Kuzniecowa zmierzy się z Dominiką Cibulkovą.