Tenis

Radwańska z 20. tytułem w karierze

Agnieszka Radwańska nie zawiodła kibiców i bez straty zwyciężyła w rozgrywanym w Pekinie na twardych kortach turnieju WTA Premier Mandatory China Open. Pula nagród wynosiła 6,289 mln dolarów, a Polka za końcowy triumf zgarnęła ponad milion i 1000 punktów do rankingu światowego. W finale odniosła wygraną 6-4, 6-2 nad Johanną Kontą.

Krakowianka w drodze do niedzielnego pojedynku zwyciężyła Chinkę Wang, Rosjankę Makarową, Caroline Wozniacki, Jarosławę Szwedową z Kazachstanu oraz Ukrainkę Elinę Switoliną. Z kolei turniejowa jedenastka Konta wyeliminowała dwie wyżej od siebie rozstawione tenisistki – Karolinę Pliskovą oraz Madison Keys.

Jedyny dotychczasowy mecz obu zawodniczek zakończył się triumfem Polki. Było to kilka tygodni temu w Cincinnati (6-7, 6-4, 6-0).

Pekiński finał był niemal przez cały czas jednostronnym widowiskiem. Nasza zawodniczka potrzebowała 97 minut, by zakończyć rywalizację. Dominowała w statystykach, miała lepszy procent pierwszego i drugiego serwisu. Popełniła mniej podwójnych błędów, a jedynie w asach serwisowych lepsza była Brytyjka. Radwańska wykorzystała 4 z 10 breaków, podczas gdy rywalka przełamała ją tylko jeden raz.

W pierwszym secie finalistka Wimbledonu sprzed czterech lat szybko odskoczyła na 5-2. Konta odrobiła dwa punkty, ale grając chaotycznie nie była w stanie zbliżyć się do regularnej Polki. Miała okazję na breaka, jednak fatalnie wykonany wolej zamknął jej drogę do wyrównania.

Drugi set ponownie Radwańska otworzyła dwoma przełamaniami (4-1). Tym razem nie pozwoliła sobie na chwilę dekoncentracji. Drugi wygrany gem na niewiele przydał się Brytyjce. As zakończył spotkanie.

Ze swoich 20 triumfów w głównym cyklu 27-letnia Polka połowę odniosła na kontynencie azjatyckim. W Pekinie triumfowała wcześniej w 2011 roku. Dwa lata wcześniej dotarła do finału.

W tym sezonie wygrała trzeci turniej, po Shenzhen i New Haven.