Tenis

Akcja Radwańskiej znowu doceniona przez kibiców

Akcja Radwańskiej znowu doceniona przez kibiców

Agnieszka Radwańska jest coraz bliżej czwartej z rzędu nagrody WTA za najlepsze zagranie roku. Skuteczna akcja Polki z marcowego turnieju w Indian Wells znalazła się w finale internetowego głosowania kibiców.

Nagroda WTA Shot Of The Year została wprowadzona w 2013 roku. Nasza najlepsza tenisistka jest bezkonkurencyjna w tej kategorii. Uznanie fanów zyskiwały jej zagrania z Miami (2013), Montrealu (2014) oraz Singapuru (2015).

0127811504396900

W sezonie 2016 aż cztery jej akcje były wyróżniane przez kibiców jako Shot of the Month – z lutego (Ad-Dauha), marca (Indian Wells), czerwca (Birmingham) oraz sierpnia (New Haven). Wszystkie one zakwalifikowano do wstępnego głosowania obejmującego cały rok.

Dziesięć najlepszych zagrań w poszczególnych miesiącach WTA podzieliła na dwie grupy: A (styczeń-maj) i B (czerwiec-październik). Po głosowaniu sympatyków tenisa po dwie najlepsze sytuacje z każdej grupy wchodziły do ostatecznej rozgrywki.

W grupie A 38 proc. głosów zdobyło zagranie Radwańskiej z marca. Na drugim miejscu uplasowała się Caroline Wozniacki (styczeń Auckland, 30 proc.). Z dalszej rywalizacji odpadły akcje w wykonaniu Simone Halep (19 proc.), Moniki Niculescu (10 proc.) oraz najlepsze zagranie lutego autorstwa Polki (4 proc.).

Dwie pozostałe akcje z udziałem Radwańskiej nie przebiły się w grupie B, zajmując odpowiednio trzecie (czerwiec, 19 proc.) i piąte miejsce (sierpień, 6 proc.). Przedzieliła je Angelique Kerber (6 proc.), a do finałowego głosowania przebiła się lipcowa akcja Halep (Madryt 42 proc.) oraz wrześniowa Kirsten Flipkens (Seul 27 proc.).

Wyróżnione zagranie Radwańskiej z marca pochodzi z końcówki spotkania III rundy turnieju BNP Paribas Open przeciwko Monice Niculescu (6-2, 6-1). “Isia” przez większą część wymiany musiała się bronić. Rumunka nie mogła zdobyć punktu, choć próbowała skrótów za siatkę i lobów w okolice linii końcowej. Mało precyzyjny smecz naraził ją na perfekcyjny kontratak krakowianki, która uderzeniem wzdłuż linii zaskoczyła rywalkę.

Głosowanie w decydującej turze na oficjalnej stronie WTA rozpoczyna się 22 listopada i potrwa do 28 listopada. Dzień później poznamy zwyciężczynię. Liczymy, że Polka nie odda nagrody żadnej z rywalek.

Kliknij, aby dodać komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tenis

Więcej w Tenis