Trio MSN załatwiło awans w Copa del Rey

Dopiero w trzecim spotkaniu w 2017 roku piłkarze Barcelony zanotowali pierwsze zwycięstwo. Z nawiązką odrobili straty sprzed tygodnia i po wygranej 3-1 nad Athletikiem Bilbao awansowali do najlepszej ósemki Pucharu Króla. Kibice “Dumy Katalonii” musieli czekać niemal cztery miesiące, by w jednym meczu gole zdobywali Messi, Suarez i Neymar.

W porównaniu do meczu na San Mames trener Luis Enrique wprowadził kilka zmian. Do bramki wszedł Jasper Cillessen, w miejsce Rakiticia pojawił się Rafinha. U Basków nie mogli zagrać zawieszeni za kartki Raul Garcia oraz Ander Iturraspe. Tylko na ławce zaczął Aritz Aduriz.

Barca szybko zabrała się do odrabiania strat. Nie minęło jeszcze dziesięć minut, a Sergi Roberto mógł wpakować piłkę do siatki po złym wybiciu Iraizoza. Po kwadransie wynik mógł otworzyć Alba. Do sporej kontrowersji doszło w 18. minucie. Sędzia Jesus Gil uznał, że Messi nie był faulowany w szesnastce. W 26. minucie prowadzący zawody znów się nie popisał, gdy uznał, że strzelec gola Suarez był na spalonym. Powtórki pokazały, że był w błędzie. Messi chciał powtórzyć wyczyn z meczu z Villarrealem, ale strzał z wolnego wyraźnie mu się nie udał.

Gospodarze wyszli na prowadzenie dziesięć minut przed końcem pierwszej części. Nieskuteczny w ostatnim czasie Neymar asystował Suarezowi. Urugwajczyk dostał piłkę z lewej strony pola karnego i pięknym uderzeniem nożycami pokonał Iraizoza. W tym momencie Barca była w ćwierćfinale rozgrywek.

Od 46. minuty na boisko wszedł Aduriz, ale nie zdążył nawet się dobrze rozgrzać, a mieliśmy karnego dla Barcelony po faulu Bovedy na Messim. Jedenastkę wykorzystał Neymar, dla którego była to pierwsza klubowa bramka od 19 października.

Baskowie mają w ostatnim czasie patent na Katalończyków, więc nie zrezygnowali z akcji ofensywnych. Szybko też znaleźli sposób na gospodarzy. Enric Saborit trafił głową po podaniu Elustondo i mieliśmy już tylko 2-1. Był to pierwszy strzał przyjezdnych w tym spotkaniu.

Rywalizacja nabrała rumieńców, jednak to po zawodnikach Luisa Enrique było mocniej widać, że nie chcą grać dogrywki. W dogodnej sytuacji z 15 metrów spudłował Suarez. Wreszcie nadeszła 76. minuta. Urugwajskiego snajpera przed polem karnym sfaulował Benat. Perfekcyjnie wykonany przez Messiego rzut wolny dał trzeciego gola Katalończykom.

Jeszcze w końcówce Suarez mógł strzelić na 4-1. Napastnik już nawet minął bramkarza, lecz z ostrego kąta nie trafił do siatki. Athletic spieszył się i liczył jeszcze na decydującego gola. W doliczonym czasie rezerwowy Denis Suarez uderzył nad poprzeczką.

FC Barcelona – Athletic Bilbao 3-1 (1-0)

Luis Suarez 35, Neymar 48 (k), Lionel Messi 78 – Enric Saborit 51

Poza Barceloną w 1/4 finału krajowego pucharu są już Atletico, Deportivo Alaves, Alcorcon i Real Sociedad. Jutro do tego grona powinien dołączyć Real.