Piłka nożna

Wiek Renato Sanchesa jest zaniżony?

Wiek Renato Sanchesa jest zaniżony?

Znowu zrobiło się wielkie zamieszenie wokół reprezentacji Portugalii. Najpierw za sprawą wybryku Ronaldo przed meczem z Węgrami, kiedy gwiazdor Realu Madryt na pytanie dziennikarza zabrał od niego mikrofon i wrzucił do wody. Teraz sprawa jest nieco poważniejsza i chodzi tutaj o rewelację tych mistrzostw Europy 18-letniego Renato Sanchesa, który został najlepszym piłkarzem ćwierćfinałowego meczu z reprezentacją Polski.

Jak twierdzi francuski trener Guy Roux, Sanches mocno zaniżył swój wiek „On twierdzi, że ma 18 lat, ale myślę, że powinien spojrzeć w swoją przeszłość. Jego data urodzenia została wpisana w dokumentach kilka lat po narodzinach. On nie ma 18 lat, ale 23 albo 24″- powiedział legendarny trener.

Portugalski dziennik „Jornal de Noticias” przeprowadził śledztwo, z którego wynikało, że data narodzin Renato Sanchesa (17 sierpnia 1997 rok) została potwierdzona dopiero w 2002 roku, a więc pięć lat po jego rzekomych narodzinach. Sam zainteresowany broni się i twierdzi, że ma 18 lat „Wypowiedzi niektórych ludzi nie mają sensu. Te historie obrażają mnie i Benfikę, dorastałem w Portugalii, spędziłem 10 lat w Benfice, jak mogę mieć 25 lat?” – powiedział Renato w rozmowie z „Desporto”

Renato Sanches w letnim okienku transferowym przeszedł za 35 milionów euro z Benfiki do Bayernu Monachium. Aktualnie występuje z reprezentacją Portugalii na Euro 2016 we Francji i już w środę zagra w półfinale przeciwko reprezentacji Walii.

Kliknij, aby dodać komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka nożna