Bez kategorii

Wymarzony powrót Yaya Toure

Yaya Toure długo czekał na pierwszy ligowy występ pod wodzą Pepa Guardioli. Szansę otrzymał w meczu z Crystal Palace i w najlepszym możliwy sposób odwdzięczył się za zaufanie. Dwa gole Iworyjczyka przesądziły o wygranej “The Citizens” (2-1) i ich awansie na pierwsze miejsce w tabeli.

Doświadczony pomocnik od chwili transferu na Etihad Stadium był podstawowym zawodnikiem. Po przyjściu Guardioli zagrał tylko w sierpniowym meczu eLM ze Steauą Bukareszt. W lidze nie łapał się na ławkę, a czarę goryczy przelał brak powołania do kadry na fazę grupową Champions League.

Na poprawę sytuacji 33-latka nie wpłynęły krytyczne słowa jego agenta pod adresem Pepa. Dopiero na początku listopada sytuację rozwiązał sam zawodnik. W specjalnym oświadczeniu przeprosił sztab szkoleniowy i władze klubu. Iworyjczyk nie wskoczył od razu do składu, ale na Selhurst Park wyszedł jako jeden z dwóch defensywnych pomocników City.

Toure w 38. minucie przypomniał, że może znów stać się istotną częścią zespołu. Po wymianie podań z Nolito silnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Wayne’owi Hennesseyowi. Co ciekawe, był to dopiero pierwszy celny strzał w tym spotkaniu.

Goście byli faworytem meczu, ale “Orły” nie zamierzały tanio sprzedać skóry i w drugiej połowie za sprawą Connora Wickhama doprowadziły do remisu. Gdy wydawało się, że City zremisują w czwartej z pięciu ostatnich gier, do akcji ponownie wkroczył Toure.

W 83. minucie znalazł się niepilnowany przed bramką Crystal Palace. Wykorzystał zagranie z rzutu rożnego Kevina De Bruyne’a i z pięciu metrów umieścił piłkę w siatce. Był to jego 60. gol w historii występów w Premier League.

Zobaczcie skrót meczu i dwa gole Toure:

The Citizens” w środę czeka mecz w LM z Borussią Moenchengladbach, a już za dwa tygodnie hitowe starcie przeciwko Chelsea. Yaya Toure dzisiejszym występem powinien przekonać Guardiolę, by ten regularnie na niego stawiał. Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej