Popis Mesuta Ozila na Emirates

Mesut Ozil w drugiej połowie października złapał fenomenalną formę strzelecką. Jej ukoronowaniem jest pierwszy hat trick w karierze reprezentanta Niemiec. Ustrzelił go w Champions League przeciwko Łudogorcowi Ragrad. “Kanonierzy” nie mieli litości i wygrali 6-0 z mistrzem Bułgarii.

Ozil w sobotę zdobył ważnego gola ze Swansea. W pierwszej połowie środowego spotkania popisał się asystą przy trafieniu Theo Walcotta. Gol Anglika był drugim dla gospodarzy. Wcześniej obronę i bramkarza Bułgarów ośmieszył Alexis Sanchez. Lob w wykonaniu Chilijczyka to jedna z najpiękniejszych bramek tej kolejki fazy grupowej Champions League.

Podopieczni Arsene’a Wengera na 3-0 podwyższyli tuż po wznowieniu gry w drugiej części za sprawą Alexa Oxlade’a-Chamberlaina. Ciekawostką jest, że dwóch angielskich piłkarzy w tym samym spotkaniu LM strzelało dla Arsenalu po raz ostatni niemal 16 lat temu (25 października 2000 ze Spartą Praga).

Gdy wyjaśniła się sprawa zwycięstwa, do akcji wkroczył Mesut Ozil. Pierwszego gola zdobył po podaniu od Santiego Cazorli i uderzeniu obok bramkarza. Drugiego strzelił prawą nogą z pola karnego, a z lewej strony asystował Lucas Perez. Trzecia bramka była najładniejsza, wolej w krótki róg całkowicie zaskoczył Władisława Stojanowa.

W tej edycji LM Arsenal zgromadził na razie siedem punktów, stracił tylko jedną bramkę na Parc des Princes.