Bez kategorii

Zabójcza końcówka Bayernu, wpadka wicelidera

Aż do 90. minuty piłkarze Bayernu nie mogli sforsować obrony przedostatniego w tabeli Ingolstadt. Gdy wydawało się, że mistrzowie Niemiec nie wykorzystają potknięcia rewelacyjnego beniaminka z Lipska, zwycięstwo w ostatniej chwili zapewnili Arturo Vidal oraz Arjen Robben. Bayern ma już siedem punktów więcej od drugiego zespołu w tabeli.

Nie da się ukryć, że obrońcy tytułu przeżywają w ostatnim czasie kryzys formy. Ich gra nie wzbudza entuzjazmu, na dodatek w lidze zgubili punkty z Schalke, a w Pucharze Niemiec wyeliminowali Wolfsburg po bardzo słabym spotkaniu. Jakakolwiek strata w starciu z Ingolstadt byłaby jednak sensacją sporego kalibru, tym rywale w bieżącym sezonie zdobyli raptem 15 punktów.

W podstawowym składzie nie zabrakło oczywiście Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski tym razem nie powiększył swojego dorobku bramkowego, choć miał kilka okazji do pokonania Martina Hansena.

Bliski szczęścia był w 20. minucie. Po prostopadłym podaniu uciekł obrońcom, przelobował bramkarza, ale w ostatniej chwili niemal z samej linii piłkę wybił Marvin Matip.

W takim sposób Lewandowski próbował zdobyć gola:

W drugiej części Polak nie mógł znaleźć sobie miejsca w polu karnym. W jednej sytuacji uprzedził go bramkarz, znakomite podanie od Lahma zablokowali rywale, a gdy zdecydował się na akcję indywidualną, zdecydowaną interwencją zatrzymał go francuski obrońca Romain Bregerie. W tej ostatniej akcji wydawało się, że sędzia podyktuje rzut karny, ale Felix Zwayer nie zakwalifikował tego jako faul.

Bayern szukał zwycięskiej bramki, a z każdą nieudaną akcją rosła frustracja jego zawodników. Nerwy udzieliły się również „Lewemu”, który w 73. minucie za odepchnięcie rywala zobaczył żółtą kartkę. Szesnastego gola w sezonie Polak mógł strzelić dziesięć minut później. Potężne uderzenie z około 20 metrów trafiło w spojenie słupka z poprzeczką.

Monachijczycy przez sześć kwadransów mogli prowadzić nie tylko za sprawą Lewandowskiego. Po strzale Thomasa Muellera piłkę z linii wybił obrońca. Dopieli swego w 90. minucie. Mueller dośrodkował na piąty metr, z powietrza celnie uderzył Vidal i było 1-0. Następna akcja przyniosła drugie trafienie. Akcja rezerwowych, Robbena i Costy, zakończyła się sprytnym strzałem tego pierwszego.

Zobaczcie jak Bayern radził sobie na Audi Sportpark:

FC Ingolstadt 04 – Bayern Monachium 0-2 (0-0)

Arturo Vidal 90, Arjen Robben 90+1

Kibice w Lipsku, którzy znali przebieg spotkania w Ingolstadt, długo mieli nadzieję, że kiepska postawa ich podopiecznych tylko minimalnie zmieni sytuację w tabeli. Wicelider przegrał bowiem wyraźnie na własnym boisku z HSV 0-3. Już po dwóch kwadransach goście prowadzili róznicą dwóch bramek. W samej końcówce RB dobił Aaron Hunt.

RB Leipzig – Hamburger SV  0-3 (0-2)

Kyriakos Papadopoulos 18, Walace 24, Aaron Hunt 90

Skrót meczu w Lipsku:

Po drugiej porażce z rzędu beniaminek zaczyna tracić dystans do Bayernu. W kolejnych meczach musi rozpaczliwie szukać punktów, w przeciwnym wypadku obrońcy tytułu dość szybko będą mogli cieszyć się z kolejnego mistrzostwa.