Zadyszka Bayernu i Man City, Napoli odczuło brak Milika

Przerwa na mecze reprezentacyjne nie wpłynęła korzystnie na postawę zawodników Bayernu oraz Manchesteru City. Oba kluby po raz ostatni wygrały 24 września, w sobotę notując po remisie. W szlagierze Serie A Roma ograła Napoli. Swoim przeciwnikom żadnych szans nie dały Real, Barcelona i Atletico.

Podopieczni Carlo Ancelottiego weszli znakomicie w sezon (15 punktów po pięciu kolejkach), jednak od porażki z Atletico nie mogą wywalczyć pełnej puli. Przeciwko Eintrachtowi we Frankfurcie na szpicy zagrał Thomas Mueller, a Robert Lewandowski pojawił się na murawie dopiero w 67. minucie. Ustawieni piątką w obronie gospodarze z powodzeniem utrudniali grę faworytom, nie dali za wygraną nawet gdy niemal pół godziny musieli grać w dziesiątkę.

Bayern dwukrotnie wychodził na prowadzenie za sprawą Robbena i Kimmicha, ale Eintracht wyrównywał i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2. Lewandowski zmarnował w końcówce świetną okazję, gdy głową uderzył obok słupka.

Skrót meczu Eintracht-Bayern:

Potknięcie lidera Bundesligi wykorzystał Koeln. Po zwycięstwie nad Ingolstadt traci dwa punkty do obrońcy tytułu. W niedzielę na drugie miejsce może wskoczyć RB Leipzig. Ze strefy spadkowej nie może wydostać się Schalke.

Ósma kolejka Premier League rozpoczęła się od kolejnego słabego występu mistrzów z poprzedniego sezonu. Leicester dostało lekcję na Stamford Bridge (0-3). Piłkarze Chelsea mieli inicjatywę od pierwszych minut i już do przerwy prowadzili po bramkach Costy i Hazarda. W końcówce przyjezdnym dobił Moses. „Lisy” zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli. Nie wygrali już od niemal miesiąca.

Skrót meczu Chelsea-Leicester:

O prawdziwym pechu mogą mówić fani Manchesteru City. Niewykorzystane przez Kevina De Bruyne i Sergio Aguero rzuty karne zdecydowały o stracie punktów z Evertonem (1-1). W obu przypadkach świetnie spisał się Maarten Stekelenburg. Na domiar złego „The Citizens” przegrywali po trafieniu Romelu Lukaku. Remis zapewnił strzałem głową Nolito. City dozwolili się dogonić Arsenalowi, a niewiele brakowało, by wyprzedził ich Tottenham.

Skrót meczu Man City-Everton:

We Włoszech bohaterem soboty został Edin Dzeko. Bośniacki snajper Romy dwa razy pokonał Pepe Reinę, a jego ekipa wygrała w „Derby del Sole” z Napoli 3-1. Swoją cegiełkę dołożył też Mohamed Salah, który zaliczył asystę oraz strzelił gola ustalającego wynik na Stadio San Paolo.

Drużynie Maurizio Sarriego doskwierał brak kontuzjowanego Milika. Tworzyła mało sytuacji podbramkowych, jedyną bramkę zdobyła po stałym fragmencie gry. Wojciech Szczęsny był niepokojony głównie strzałami z dalszej odległości. Wprowadzony w 81. minucie Piotr Zieliński nie pomógł w zmniejszeniu strat.

Skrót meczu Napoli-Roma:

Wieczorem Juventus po dwóch trafieniach Paulo Dybaly wygrał z Udinese (2-1) i zachował pięciopunktową przewagę nad Romą. Na ławce pozostał 16-letni Moise Kean. Napoli traci już do turyńczyków siedem oczek.

Nie było niespodzianek w spotkaniach z udziałem trójki dominatorów z Primera Division. Jako pierwsza na boisko wybiegła Barcelona przeciwko Deportivo (4-0). Na Camp Nou goście nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę Ter Stegena. Brylowali za to Rafinha (dwie bramki) i Luis Suarez (gol i strzał w słupek). W 55. minucie kibice powitali wracającego po kontuzji Leo Messiego. Argentyńczyk szybko wpisał się na listę strzelców, wykorzystując podanie Neymara i bez problemu ogrywając obrońcę rywali.

Skrót meczu Barcelona-Deportivo:

Skuteczniejsze od Katalończyków były obie ekipy ze stolicy. Atletico zdemolowali na Vicente Calderon ligowego outsidera, Granadę (7-1; hat trick i dwie asysty Yannicka Ferreiry Carrasco). Co ciekawe, to goście jako pierwsi strzelili gola, natomiast „Los Colchoneros” pokonali bramkarza rywali dopiero w 34. minucie.

Skrót meczu Atletico-Granada:

Na popis lokalnego rywala godnie odpowiedział Real. Na Santiago Bernabeu już we wtorek przyjeżdża Legia i można spodziewać się wysokiego wyniku dla „Królewskich”. W Sewilli nie dali żadnych szans Betisu, wygrywając 6-1. Ronaldo i spółka już w 45. minucie prowadzili 4-0. Po przerwie dołożyli następne dwie bramki. Portugalczyk zdobył jednego gola, asystował też przy drugim trafieniu Isco.