Piłka nożna

Znamy finalistów The Best FIFA Football Awards

Znamy finalistów The Best FIFA Football Awards

Światowa federacja od kilku lat przyznaje własną nagrodę dla najlepszego piłkarza świata. W piątek FIFA ogłosiła finalistów tegorocznego plebiscytu. W czołowej trójce znajdą się z pewnością Leo Messi, Karim Benzema oraz Kylian Mbappe.

Przez pewien czas włodarze FIFA przyznawali wspólną nagrodę razem z „France Football”. Teraz Złota Piłka to jednak zupełnie osobny plebiscyt, w którym głosują jedynie dziennikarze. Nagrodę za zeszły sezon zgarnął Karim Benzema.

W plebiscycie FIFA The Best ważne są natomiast głosy selekcjonerów i kapitanów drużyn narodowych. To właśnie oni mają największy wpływ na to, do kogo trafi najcenniejsza statuetka. W dwóch ostatnich odsłonach plebiscytu równych sobie nie miał Robert Lewandowski. Polak w 2020 roku wyprzedził Cristiano Ronaldo i Leo Messiego, a w ostatniej edycji pokonał Mohameda Salaha i i kapitana reprezentacji Argentyny.

Wiadomo, że nie obroni tytułu. Trudno było spodziewać się go w najlepszej trójce. Szanse na nagrodę mają jednak Karim Benzema, Kylian Mbappe oraz wspomniany Messi, który po raz czwarty z rzędu znajdzie się na podium.

Piłkarz Realu Madryt ma na koncie zeszłoroczną Złotą Piłkę. „France Football” zmieniło jednak zasady przyznawania nagrody. Dotyczy ona jedynie sezonu 2021/2022, a nie roku kalendarzowego.

W przypadku plebiscytu FIFA The Best sporą wagę mogą mieć zwłaszcza ostatnie mistrzostwa świata, a na nich Benzemy zabrakło. Messi poprowadził natomiast swoją drużynę do złotego medalu, a Mbappe przyczynił się do wicemistrzostwa świata dla Francji i został królem strzelców turnieju.

Kliknij, aby dodać komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Więcej w Piłka nożna