Zwycięski powrót „Biało-czerwonych” na Narodowy

Hat trick kapitana zapewnił reprezentacji Polski pierwszy komplet punktów w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Po bramkach Roberta Lewandowskiego “Biało-czerwoni” prowadzili już z Danią 3-0. Łukasz Fabiański później dwukrotnie skapitulował, ale mimo nerwowej końcówce, rywale nie zdołali wyrównać. We wtorek kolejny mecz eliminacyjny, na PGE Narodowym zagramy z Armenią.

W porównaniu z wrześniowym meczem w Kazachstanie Adam Nawałka dokonał trzech zmian w składzie naszej reprezentacji. Z podstawowej jedenastki wypadli Bartosz Salamon, Maciej Rybus i Bartosz Kapustka, a od pierwszej minuty pojawili się Thiago Cionek, Artur Jędrzejczyk oraz Kamil Grosicki.

Jeszcze przed pierwszym trafieniem napastnika Bayernu świetna okazję bramkową miał Arkadiusz Milik. Jego uderzenie głową wybił Kasper Schmeichel. Gracz Napoli zakończył swój występ już po 45 minutach. Uraz kolana uniemożliwił mu dalszą grę.

Lewandowski w 20. minucie wykorzystał znakomite dogranie z lewej strony wzdłuż linii bramkowej Grosickiego. Z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Pomocnik Rennes omal nie zaliczył drugiej asysty po kwadransie. Atakujący futbolówkę Milik został jednak sfaulowany przez obrońcę, a włoski sędzia wskazał na jedenastkę. Lewandowski nie miał żadnych problemów z zamienieniem jej na gola.

Nasz kapitan wyprowadził trzeci cios chwilę po przerwie. Wykorzystał błąd defensywy, przejął piłkę i pomknął co sił w nogach na bramkę. Uderzeniem w krótki róg pokonał Schmeichela. Był to jego czwarty gol w eliminacjach i 39. w historii występów w kadrze narodowej.

Polacy długo nie cieszyli się z trzybramkowego prowadzenia. Nieporozumienie Glika z Fabiańskiego zakończyło się samobójczym trafieniem obrońcy, które wcześniej do własnej bramki w meczu międzypaństwowym trafił cztery lata temu przeciwko Urugwajowi. Gol zmotywował Duńczyków i w 69. minucie rezerwowy Yussuf Poulsen zmniejszył ich straty. Na szczęście, do końca nie stworzyli już stuprocentowych okazji i zeszli z boiska pokonani.

Po dwóch kolejkach w naszej grupie trzy zespoły mają po cztery punkty. Oprócz Polski są to Czarnogóra i Rumunia.